O nas

SmartTaxes świadczy kompleksowe usługi w zakresie prowadzenia księgowości, kadr i płac, jak również doradztwa prawno – finansowego i podatkowego dla wszystkich podmiotów gospodarczych, osób fizycznych i prawnych. Wyznacznikami naszej oferty jest profesjonalizm, rzetelność i wieloletnie doświadczenie.

 

Naszym klientom zapewniamy:

 

 • indywidualnego doradcę klienta
 • bliskość i kompetencję dynamicznych księgowych z certyfikatem Ministerstwa Finansów, stale dbających o rozwój kompetencji w zakresie najnowszych zmian prawno – podatkowych
 • ubezpieczenie OC biura rachunkowego
 • bezpieczeństwo dokumentacji księgowej oraz poufność powierzonych informacji
 • profesjonalną, nowoczesną i miłą obsługę
 • nowoczesny program księgowy Comarch OPTIMA ERP, zapewniający aktualność, rzetelność i poprawność rozliczeń
 • indywidualny i stały dostęp do danych poprzez autorski panel klienta
 • odbiór dokumentów w dogodnym miejscu i czasie dla klienta
 • dojazd do klienta
 • możliwość negocjacji ceny

 

Świadczone przez konkurencję usługi księgowe są postrzegane na rynku w większości jako jednolite i niczym nie wyróżniające się – przeprowadzone badanie prezentowane w opracowaniu Księgowość mikro i małych firm w Polsce 2011 informuje o tym, że rynek usług księgowych wciąż zdominowany jest przez usługodawców którzy świadczą standardowy i klasyczny typ usług księgowych, polegających głównie na sporządzeniu wymaganych prawem deklaracji i sprawozdań oraz podaniu obliczonych wysokości zobowiązań podatkowych do zapłacenia. Według opracowania usługodawcy Ci nie zauważają obecnie potrzeby zmiany specyfiki i charakteru swojego zawodu, pozostając przy obecnej „buchalterii”, która na dobrą sprawę realizowana jest za pomocą programów komputerowych.

 

Nasze usługi jednoznacznie odróżniamy od oferty konkurencji poprzez przekształcenie wizerunku księgowego, na osobistego doradcę klienta, który będąc stale blisko jego najważniejszych obszarów kondycji finansowej, szybko i precyzyjnie określi odpowiedzi dotyczące trzech najważniejszych aspektów funkcjonowania każdej firmy:

 

 • płynności
 • rentowności
 • optymalizacji podatkowej

 

Szanując i ceniąc czas klientów odciążamy ich od trudnych i niezrozumiałych obowiązków księgowych, w taki sposób tworzymy atmosferę zaufania i kompetencji, aby klient miał pewność, że zawsze otrzyma szybko pewne informacje do podejmowania decyzji. Zapewniony przez nas doradca klienta jest nie tylko księgowym, ale przede wszystkim partnerem biznesowym.

 

Zmiany obserwowane na rynku usług księgowych można porównać do niedawnych zmian rynku usług bankowych. Postęp technologiczny i dostęp do rozwiązań on-line stał się tam kluczowy dla rozwoju tego rynku, a standardowa obsługa stacjonarna stała się już mało znacząca. W przypadku usług księgowych, rozwój rynku zmierza również w kierunku silnego wykorzystania nowoczesnych technologii oraz rozwiązań on-line, gdyż pozwala to klientom obniżyć koszty, zaoszczędzić czas oraz zwiększyć możliwość dostępu do informacji. Na rynku usług rachunkowych istnieje obecnie dosyć duża konkurencja, jednak w większości nie dostarcza ona proponowanych przez nas rozwiązań on-line, a tym bardziej nie łączy takich rozwiązań z dostarczeniem indywidualnego doradcy klienta.

 

Z powyższego względu nasza oferta jest obecnie unikalna na rynku, gdyż łączy w sobie z jednej strony profesjonalną obsługę indywidualnego doradcy klienta, a z drugiej strony oferta ta uzupełniona jest rozwiązaniem on-line w postaci platformy internetowej. Dodatkowym atutem naszych usług jest ich całodobowa dostępność - biuro księgowe nie ma wyznaczonych godzin pracy, możliwy jest kontakt mailowy i telefoniczny w systemie 24h / 7 dni w tygodniu.